אודות המלון

אודות המלון

אודות המלון

מידע כללי אודות המלון

מלון אירופה בטבריה זהו מלון בוטיק מפנק, מלון משפחתי ואינטימי השוכן בבניין היסטורי עם הרבה אופי וייחודיות.

הבניין שנוסד בשנת 1917 שימש כבית מלון יוקרתי והיה אחד המבנים הראשונים שנבנו מחוץ לחומות העיר העתיקה.

בשנת 1930 נרכש המלון על ידי משפחת עובד, דור שלישי בעיר והמשיך לפעול עד לסגירתו בשנת 1939. במשך השנים המלון שינה את ייעודו ואת פניו, הוא שימש למשרדי הגדוד הבריטי ובתקופת מלחמת העצמאות מוקמו בשטחו עמדות לוחמה וירי לשירות לוחמי ההגנה, עד שזוהר עובד, נצר למשפחה, כאב את ההזנחה והעזובה ששררה במקום, החליט לרכוש את המבנה, לשפץ אותו ולפתוח אותו מחדש.
השיפוץ שעבר המלון משחזר את הסגנון הארכיטקטוני של התקופה העותומאנית, שומר על הרוח ההיסטורית של המקום ועל שמו המקורי, "מלון אירופה".

שיטוט ברחבי המבנה, במסדרונות ובחדרים של המלון המשופץ, חושף את העבר. לצד מעלית המעוצבת ברוח התקופה העות'מאנית – מנדטורית, קירות הלובי ואגפי המלון השונים מעוטרים בציורי שמן מקוריים של נופי הכנרת, העמק והגליל, פרי ידיו של אבי המשפחה זוהר עובד, לצד תמונות וצילומים מעברו של המלון, ובטרקלין הקבלה המפואר יש ריהוט עתיק, רצפה מצוירת והרבה חפצים נוסטלגיים.
כבר בכניסה, אפשר להבחין באווירה הקסומה והמיוחדת, של המלון. בכניסה עצי פרי ופינות ישיבה המזמינות אותך להישאר, כשבפתח, באר משאלות ששוחזרה מחדש.

האגדה מספרת שבסמוך למלון, לפני כחמש מאות שנה עמדה באר מים מסתורית שנודעה רק למקורבי הסולטן העות'מני, סולימן הראשון. כל אדם אשר זכה להשליך לתוכה מטבע זהב עם חותמת הסולטן משאלתו התמלאה במהירות. גם היום אפשר לראות מדי פעם את אורחי המלון מנסים את מזלם, ניגשים לבאר, מטילים מטבע ומבקשים בלחש משאלה. מי יודע, אולי משאלתם התמלאה…
מלון אירופה המחודש, מונה 31 חדרים, כאשר כל חדר יחיד ומיוחד.
במבואת הכניסה, רחבה מרוצפת ועליה בריכת שחייה חדשה, עם פינות סתלבט ושיזוף, עצי פרי צבעוניים.

במורד המדרגות, מסעדת המלון (MASSO), המגישה ארוחות בוקר וערב לאורחי המלון, לצד תפריט עשיר גלילי עשיר בניחוח טברייני. עם נגיעות אסליות , מאפים טריים, סלטים צבעוניים ושלל טעמים נפלאים.
במלון מתחם ספא מפנק ובו חדרי טיפולים חדשים ונעימים, מטפלים מקצועיים והיצע רחב של טיפולים. כמו כן, סאונה יבשה, חדר זוגי עם ג'קוזי ופינות ישיבה למנוחה.

אולם כנסים לקיום הרצאות, פעילות תוכן ואירועים קטנים (עד 80 איש). חדר ישיבות מאובזר לאירוח ישיבות הנהלה, צוותי חשיבה ולכל מטרה (עד 20 איש).

היסטוריה

ההיסטוריה של טבריה - ישן מול חדש

טבריה של היום היא עיר יהודית עם קרוב ל – 45,000 תושבים. היא שוכנת על החוף המערבי של הכינרת והיא העיר היחידה הנמצאת סמוך לכינרת. לטבריה יש תפקיד מרכזי בהיסטוריה של עם ישראל. היא נחשבת לאחת מהערים הקדושות ובמשך שנים רבות היא הייתה מרכז יהודי לכל יהודי הארץ. בעיר שוכנים קברי צדיקים רבים המהווים שרידים לתקופה שבה הייתה טבריה מרכז יהודי ומהווים מוקד עלייה לרגל עד היום ומעיינות המרפא ש"הכשירו את העיר מטומאתה" בעבר מושכים אליהם ישראלים ותיירים רבים עד היום.

טבריה נחשבה גם כעיר קדושה לנצרות מאחר וישו פעל בסביבת העיר וזו הסיבה לכנסיות הרבות שקמו בסביבת העיר המהווים עד היום יעד צליינות נוצרי.
ההיסטוריה המרתקת של העיר משלבת בין ישן לבין חדש, בין המאות הקודמות לבין התפתחות העיר במאה האחרונה, זוהי היסטוריה מעניינת ועסיסית אשר מתובלת בנופים מדהימים ובאתרים הקדושים ליהודים ולנוצרים.

גלריית המלון