מסע בעקבות קברי צדיקים

מסע בעקבות קברי צדיקים

קברות הצדיקים בטבריה הומים בכל שעות היממה מהמוני אנשים הבאים לבקר בקברים ולהעתיר בתפילות.

טבריה, אחת מארבע הערים הקדושות בישראל, שימשה במשך מאות שנים רבות מרכז יהודי חשוב בחיי העם היהודי. כאן פעלו חכמים יהודיים, לכאן עבר הסנהדרין ובעיר נקברו רבנים וצדיקים מפורסמים.

קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס נמצא במעלה ההר, קרוב אל מרחצאות טבריה. מעל הקבר הוקם מבנה המחולק לשני חלקים, לאשכנזי וספרדי. האתר פתוח במשך היום ונעול בלילה.

קברו של רבי חיים אבולעפיה שהיה מייסד היישוב היהודי בטבריה נמצא בבית העלמין הישן של העיר, כשני קילומטר מחמי טבריה. על יד קברו טמונים גם תלמידי הבעל שם טוב.

קבר הרמב"ם נמצא במרכז העיר בקצה רחוב יוחנן בן זכאי. סמוך לקבר הרמב"ם טמון גם אביו רבי מימון ונכדו רבי דוד הנגיד.

קברו של רבי יוחנן בן זכאי ששימש כנשיא הסנהדרין נמצא ברחבת קברו של הרמב"ם.  סמוך אליו קבורים גם תלמידיו, רבי אלעזר בן הורקנוס, רבי יהושוע בן חנניה והאמוראים רבי אמי, רבי אסי ורבי יצחק נפחא.

קבר רבי עקיבא – קברו של רבי עקיבא מעשרת הרוגי המלכות נמצא בלב חורשה בתוך מערה שעליה לוחות שיש המספרות את הסיפור של רבי עקיבא.

קברי האימהות – בקריית שמואל בקצה רחוב השומר קבורה יוכבד בת לוי אמו של משה  רבנו ולצדה ציפורה אשת משה, אלישבע בת עמינדב אשת אהרון הכהן, בלהה וזלפה.

ממסע קיאקים על הירדן, מחופים מדליקים ועד לאתרים הקדושים לנצרות וקברי צדיקים, העיר טבריה מציעה אטרקציות נפלאות ועדיין לא אמרנו מילה על המבנים העתיקים על הנופים עוצרי הנשימה ועל בתי המלון החדשניים והמזמינים.

מלון אירופה, מלון בוטיק בניחוח אירופאי ובאווירה ישראלית מזמין אתכם לחופשה חלומית עם אירוח מושלם ואטרקציות נהדרות וייחודיות!