לטייל באתרים הקדושים ליהדות ולנצרות

לטייל באתרים הקדושים ליהדות ולנצרות

אזור הכינרת מלא באתרים המקודשים לנצרות, אך גם אם אינכם נוצרים תוכלו ליהנות מהאתרים היפים ומהסיפורים המלווים אותם.

הר האושר הוא המקום שאליו נמלט ישו ובו הוא בחר לשאת דרשות ולרכוש את הלבבות של מאמיניו הראשונים שהיו דייגים עניים וקשי יום. בדרשה המפורסמת "אשרי", שעל שמה נקרא המקום – הר האושר, פנה ישו אל מאמיניו המדוכאים ותמצת את עיקרי המוסר הנוצרי,  וכאן גם, לפי המסורת הנוצרית, בחר ישו את שנים עשר השליחים. בראש ההר ניצבת כנסייה מהמאה התשע עשרה עם חלון מוארך המשקיף על נופי הכינרת הפרוסים מתחת. כאן גם בחר האפיפיור שביקר בישראל בשנת 2000 לשאת דרשה למאמיניו שהגיעו מכל העולם לשמוע אותו.

כנסיית הבכורה בטבחה היא הכנסייה של פטרוס הקדוש, אחד משני האחים הדייגים שישו פגש על שפת הכינרת. הכנסייה מציינת את אחד האירועים החשובים בדת הנוצרית, את הרגע שבו העביר ישו לפטרוס את הבכורה ומינה אותו כראש השליחים. בטבחה גם נמצאת כנסיית הלחם והדגים המתארת את הנס שבו האכיל ישו לשובע חמשת אלפי אנשים בשני דגים ובשלושה כיכרות לחם. הכנסייה בת ימינו ניצבת בחצר הכנסייה הקדומה ובתוך המבנה אפשר לראות את רצפת הפסיפס המציגה את נס הלחם והדגים.

כפר נחום – בכפר נחום נמצאים שרידים של בית כנסת מפואר מהקדומים בארץ. לפי האמונה הנוצרית בבית כנסת זה שהיה בכפר הדייגים שבו גר פטרוס לימד ישו את תלמידיו הראשונים ואחד מהבתים העתיקים ששרדו מזוהה כביתו של פטרוס.

מעל המבנה נבנתה כנסיית 12 השליחים. זוהי כנסייה יפיפייה עם קירות לבנים וכיפות אדומות ובפנים היא מעוטרת בציורי קיר מרהיבים המספרים את סיפור הנצרות. כאן מתקיים מדי שנה טקס חג המולד המושך אליו אלפי עולים לרגל נוצרים מרחבי הארץ והעולם. אלפי המאמינים מפילים אל תוך אגם הכינרת פסל בדמותו של ישו ומי שקופץ למים ומציל את הפסל מובטחים לו ברכות, מזל, בריאות ואריכות ימים.